Seznamte se se systémem montovaných domů z kompletizovaných prvků S.O.K.

zveřejněno: 9.9.2015

Beton je historicky významným stavebním materiálem díky své pevnosti a dalším fyzikálním vlastnostem. V různých konstrukcích se s ním potkáváme na každé trvanlivé stavbě. Systém montovaných rodinných domů S.O.K. z kompletizovaných prvků využívá beton komplexně jako ideální stavební materiál.

 

Řadu let tým techniků S.O.K studoval, jak se produktivně staví např. ve Francii, Belgii, Finsku, Německu a v dalších zemích. Viděli jsme různá moderní zařízení na výrobu PREFA dílců. Za posledních 20 let udělala ve světě technologie prefabrikace betonových konstrukcí ohromný krok vpřed, a tak jsme na základě našich poznatků investovali do modernizace výrobního zázemí i technologií. Pořídili jsme moderní výrobní zařízení, jako jakési „srdce“ a základ výrobní linky.

 

Moderní firma s moderním vybavením


Zázemí pro výrobu kompletizovaných dílců je v areálu S.O.K. stavební, s.r.o. v Třebíči. Moderní zařízení umožňuje vyrábět dílce s rozměrovou přesností a plošnou rovinností, která výrazně převyšuje požadavky norem. Tento fakt výrazně zrychluje montáž a dává předpoklad pro docílení celkové tuhosti stavby a řešení detailů domu. Vyleštěný povrch forem zaručuje krásný rovný a hladký povrch připravený pro finální nátěry.

 

Výroba prvků v optimálních podmínkách v hale je neporovnatelná s prováděním prací venku za jakéhokoliv počasí. Optimální podmínky uložených dílů při vyzrávání a vysychání jsou zárukou, že na stavbu přijedou suché prvky. To umožní rychlé dokončení stavby k nastěhování. Nad kvalitou dílenského zpracování každého prvku dohlíží Kontrolní systém, který provází každý dílec po celou dobu výroby, kompletace i montáže.

 

Kvalitu jednotlivých kompletizovaných prvků vnímáme jako součást celku včetně všech zabudovaných komponent. Spolupracujeme proto s osvědčenými českými výrobci a dodavateli materiálů a výrobků (okna, obklady, podlahoviny, vnitřní dveře, zařizovací předměty, …). Snaha o dostupnou cenu nesmí být ohrožena nekvalitou zabudovaných výrobků nebo použitých materiálů. 

 

Kompletizovaný prefabrikovaný prvek


Naše moderní rodinné domy jsou montované z betonových dílců. Kompletizované je nazýváme proto, že prakticky celá příprava probíhá v hale, za přísného dohledu nad kvalitou – dílec vyrobíme, necháme vyschnout a vyzrát, osadíme okna, dveře i zateplení, a odvezeme ho takto připravený na stavbu, kde proběhne montáž. Tento postup přináší velkou výhodu v tom, že na stavbu přivezeme suchý díl, a nezanášíme do domu zbytečnou vlhkost, která by později mohla způsobovat problémy. Toto také urychluje celou stavbu, není nutné ji „nechat přes zimu vymrznout“. 

 

Tloušťka stěnových dílců a zateplení


Tloušťka jednotlivých dílců odpovídá jejich nosnosti. Obvodové stěny a nosné příčky jsou široké 150 mm, vnitřní příčky 100 mm. Tloušťka zateplení fasády je 180 mm. K zateplení domu je možné místo klasického polystyrenu využít i minerální vlnu, zde by pak byl rozdíl v ceně s ohledem na to, že se jedná o dražší materiál. Standard vybavení najdete zde. 

 

Nízkoenergetický nebo pasivní dům


Všechny naše montované domy jsou energeticky úsporné. Nízkoenergetický dům jsme schopni postavit, ovšem je nutné si uvědomit, že to není jen o stavbě a tloušťce zateplení, ale i o typu pozemku, spotřebičích, kterými si dům vybavíte a životním stylu.

 

Podívejte se, jak probíhala výstavba rodinného domu typu bungalov B125 v Kožichovicích u Třebíče


 

Kontaktujte nás

Váš kontaktní e-mail*
Váš kontaktní telefon
Váš dotaz*
* - Takto označené položky je nutné vyplnit

Anketa

1. Našli jste na našich webových stránkách co jste hledali?
2. Co vám na našich stránkách chybí?