Seznamte se se systémem montovaných domů z kompletizovaných prvků S.O.K.

zveřejněno: 9.9.2015

Beton je historicky významným stavebním materiálem díky své pevnosti a dalším fyzikálním vlastnostem. V různých konstrukcích se s ním potkáváme na každé trvanlivé stavbě. Systém montovaných rodinných domů S.O.K. z kompletizovaných prvků využívá beton komplexně jako ideální stavební materiál.

 

Řadu let tým techniků S.O.K studoval, jak se produktivně staví např. ve Francii, Belgii, Finsku, Německu a v dalších zemích. Viděli jsme různá moderní zařízení na výrobu PREFA dílců. Za posledních 20 let udělala ve světě technologie prefabrikace betonových konstrukcí ohromný krok vpřed, a tak jsme na základě našich poznatků investovali do modernizace výrobního zázemí i technologií. Pořídili jsme moderní výrobní zařízení, jako jakési „srdce“ a základ výrobní linky.

 

Moderní firma s moderním vybavením


Zázemí pro výrobu kompletizovaných dílců je v areálu S.O.K. stavební, s.r.o. v Třebíči. Moderní zařízení umožňuje vyrábět dílce s rozměrovou přesností a plošnou rovinností, která výrazně převyšuje požadavky norem. Tento fakt výrazně zrychluje montáž a dává předpoklad pro docílení celkové tuhosti stavby a řešení detailů domu. Vyleštěný povrch forem zaručuje krásný rovný a hladký povrch připravený pro finální nátěry.

 

Výroba prvků v optimálních podmínkách v hale je neporovnatelná s prováděním prací venku za jakéhokoliv počasí. Optimální podmínky uložených dílů při vyzrávání a vysychání jsou zárukou, že na stavbu přijedou suché prvky. To umožní rychlé dokončení stavby k nastěhování. Nad kvalitou dílenského zpracování každého prvku dohlíží Kontrolní systém, který provází každý dílec po celou dobu výroby, kompletace i montáže.

 

Kvalitu jednotlivých kompletizovaných prvků vnímáme jako součást celku včetně všech zabudovaných komponent. Spolupracujeme proto s osvědčenými českými výrobci a dodavateli materiálů a výrobků (okna, obklady, podlahoviny, vnitřní dveře, zařizovací předměty, …). Snaha o dostupnou cenu nesmí být ohrožena nekvalitou zabudovaných výrobků nebo použitých materiálů. 

 

Kompletizovaný prefabrikovaný prvek


Naše moderní rodinné domy jsou montované z betonových dílců. Kompletizované je nazýváme proto, že prakticky celá příprava probíhá v hale, za přísného dohledu nad kvalitou – dílec vyrobíme, necháme vyschnout a vyzrát, osadíme okna, dveře i zateplení, a odvezeme ho takto připravený na stavbu, kde proběhne montáž. Tento postup přináší velkou výhodu v tom, že na stavbu přivezeme suchý díl, a nezanášíme do domu zbytečnou vlhkost, která by později mohla způsobovat problémy. Toto také urychluje celou stavbu, není nutné ji „nechat přes zimu vymrznout“. 

 

Tloušťka stěnových dílců a zateplení


Tloušťka jednotlivých dílců odpovídá jejich nosnosti. Obvodové stěny a nosné příčky jsou široké 150 mm, vnitřní příčky 100 mm. Tloušťka zateplení fasády je 180 mm. K zateplení domu je možné místo klasického polystyrenu využít i minerální vlnu, zde by pak byl rozdíl v ceně s ohledem na to, že se jedná o dražší materiál. Standard vybavení najdete zde. 

 

Nízkoenergetický nebo pasivní dům


Naše montované domy spadají do energetické třídy B – jedná se o energeticky úsporné domy. U detailu každého rodinného domu na našich webových stránkách najdete spočítané očekávané náklady na vytápění domu. Jedná se o orientační údaj počítaný při určitých podmínkách. Nízkoenergetický dům jsme schopni postavit, ovšem je nutné si uvědomit, že to není jen o stavbě a tloušťce zateplení, ale i o typu pozemku, spotřebičích, kterými si dům vybavíte a životním stylu.

 

Podívejte se, jak probíhala výstavba rodinného domu typu bungalov B125 v Kožichovicích u Třebíče


 

Kontaktujte nás

Váš kontaktní e-mail*
Váš kontaktní telefon
Váš dotaz*
* - Takto označené položky je nutné vyplnit

Anketa

1. Našli jste na našich webových stránkách co jste hledali?
2. Co vám na našich stránkách chybí?