Časté dotazy

zveřejněno: 26.8.2015

Líbí se mi jeden z vašich typových domů. Na koho se mám obrátit a jaký bude další postup?

Kontaktujte nás telefonicky nebo přes formulář na webových stránkách. Domluvíme si s Vámi schůzku, kde podrobněji prodiskutujeme výběr vašeho domu a vaše požadavky, popřípadě Vám poradíme či budete mít možnost konzultace s našimi projektanty. Dále Vám vysvětlíme postup celého procesu - počínaje výběrem domu, přes podpisy smluv, komunikace s bankou, vyřízení stavebního povolení, dodávkou,montáží a kolaudací domu konče. 

 

Kompletizovaný prefabrikovaný dílec, co si pod tím mám představit?

Naše moderní rodinné domy jsou montované z betonových dílců. Kompletizované je nazýváme proto, že prakticky celá příprava probíhá v hale, za přísného dohledu nad kvalitou – dílec vyrobíme, necháme vyschnout a vyzrát, osadíme okna, dveře i zateplení, a odvezeme ho takto připravený na stavbu, kde proběhne montáž. Tento postup přináší velkou výhodu v tom, že na stavbu přivezeme suchý díl, a nezanášíme do domu zbytečnou vlhkost, která by později mohla způsobovat problémy. Toto také urychluje celou stavbu, není nutné ji „nechat přes zimu vymrznout“. 

 

Jak dlouho trvá výstava montovaného rodinného domu?

Rodinný dům vám postavíme za 3 – 5 měsíců od podpisu smlouvy. Celá příprava – výroba betonových dílců – probíhá v naší výrobní hale a trvá 6 – 8 týdnů (výroba, schnutí a zrání, kompletizace). V závislosti na velikosti domu trvá založení základů a příprava základové desky 14 dnů a dalších 14 dnů je nutné pro to, aby základová deska dostatečně vyschla a vyzrála. Následně hrubá montáž včetně střechy 1 – 2 týdny. Zbývajících 5 – 10 týdnů probíhají práce uvnitř domu (rozvody elektřiny, vody, podlahy, osazení zařizovacích předmětů, podlahovin, dlažby a obkladů, výmalba…) dle rozsahu dodávky- Stavebník, Šikovné ruce nebo Dům na klíč, který jste si vybrali. Popis rozsahu dodávky a standardů pro vybavení domu najdete zde.

 

Dáte mi podklady pro stavební povolení? Za jakých podmínek a co mě to bude stát? Vyřídíte mi stavební povolení?

Pro naše zákazníky máme připravenou nabídku 3 projektových balíčků. Rádi vám je na vyžádání zašleme do emailu, stačí nás kontaktovat s požadavkem a specifikací konkrétního domu, o který máte zájem. Stavební povolení za vás nevyřídíme, ale připravíme vám veškeré nutné podklady pro návštěvu stavebního úřadu, kde si o něj zažádáte.


Můžu mít svůj stavební dozor?

Povinnost stavebního dozoru nařizuje zákon u každé stavby svépomocí. U stavby moderního montovaného domu s naší společnosti, zajistíme stavební dozor my. Samozřejmě můžete mít svého technika, který zajištuje tzv. technický dozor, a dohlíží na stavbu dle předem domluvených podmínek, které budou vyspecifikované ve smlouvě.

 

Jsou vaše domy nízkoenergetické nebo pasivní?

Naše montované domy spadají do energetické třídy B – jedná se o energeticky úsporné domy. U detailu každého rodinného domu na našich webových stránkách, či v katalogu, najdete spočítané očekávané náklady na vytápění domu. Jedná se o orientační údaj počítaný při určitých podmínkách. Nízkoenergetický dům jsme schopni pro Vás postavit, ovšem je nutné si uvědomit, že to není jen o stavbě a tloušťce zateplení, ale i o typu pozemku, spotřebičích, kterými si dům vybavíte a životním stylu. Článek, kde nízkoenergetické a pasivní domy podrobněji rozebereme, chystáme do našeho blogu.

 

Chci jinou barvu/obklad fasády než je na fotografii v katalogu, jde to zařídit?

Samozřejmě, vše je otázka domluvy, a částečně i financí. Ve standardu, který si vyberete, můžete vybírat z několika typů fasádních barev. V případě, že se rozhodnete pro barvu, která do daného standardu nespadá, jedná se o příplatkovou záležitost, která bude přesně vyspecifikována ve smlouvě. Cena za dům, která je dána při podpisu smlouvy, je konečná a pevná, což garantujeme. Může se měnit pouze v případě, že se v průběhu stavby rozhodnete pro nějaké změny, které budou ošetřeny dodatkem ke smlouvě. Bez vašeho vědomí a souhlasu cenu nenavyšujeme, nemusíte mít proto obavy z víceprací či nějakých neočekávaných příplatků.

 

Chtěl bych u domu postavit garáž, pergolu nebo přístřešek, umíte?

Samozřejmě jsme schopni pro vás postavit garáž, kryté stání, pergolu nebo přístřešek. Garáž může stát samostatně nebo může být přistavěna k domu. Stavba pergoly či přístřešku je na domluvě. Návrh vám pošleme při dotazu na konkrétní dům. 


Jak silné jsou stěnové dílce a zateplení?

Tloušťka jednotlivých dílců odpovídá jejich nosnosti. Obvodové stěny a nosné příčky jsou široké 150 mm, vnitřní příčky 100 mm. Tloušťka zateplení se odvíjí i od standardu vybavení, který si pro svůj dům vyberete. Ve variantě Ekonomik a Standard je tloušťka zateplení 140 mm EPS a u varianty Komfort 180 mm EPS. Pokud máte, co se týče zateplení, požadavky odlišné od nabídky ve standardech, lze je řešit individuální konfigurací. K zateplení vašeho domu je možné namísto klasického polystyrenu využít i minerální vlnu, zde by pak byl rozdíl v ceně s ohledem na to, že se jedná o dražší materiál. Popis jednotlivých standardů najdete zde

Kontaktujte nás

Váš kontaktní e-mail*
Váš kontaktní telefon
Váš dotaz*
* - Takto označené položky je nutné vyplnit

Anketa

1. Našli jste na našich webových stránkách co jste hledali?
2. Co vám na našich stránkách chybí?